Zmora sportowców – co przeszkadza w zrobieniu kariery?

Jeżeli decydujemy się na pielęgnowanie sportu, szczególnie wyczynowego, musimy liczyć się z tym, że prędzej czy później przytrafi nam się kontuzja. Kontuzje akompaniują absolutnie każdej dziedzinie sportu, wyłączając przypadkiem szachy, niemniej jednak ani biegacze, ani lekkoatleci, ani figury pielęgnujące sporty drużynowe nie mają niestety na nie immunitetu.

Istnieją też dyscypliny, które łączą się ze znacznie pokaźniejszym prawdopodobieństwem pojawienia się kontuzji aniżeli inne. W szczególności będą to sporty walki oraz sporty ekstremalne takie jak na przykład parkour.

physiotherapy

Kiedy tak właściwie należałoby udać się do profesjonalisty?

Wystąpienie kontuzji powinno łączyć się nie jedynie z przerwą w treningach, lecz również z konsultacją lekarską. Niewątpliwie póki nie jesteśmy wprawnymi sportsmenami nie musimy z każdym sińcem biegać do fachowców, niemniej jednak jeżeli na przykład przez dłuższy czas będziemy mięli kłopoty z chodzeniem lub też będziemy odczuwali ból, jaki mimo przerwy w treningach nie ustępuje, w owym czasie już ze specjalistą powinniśmy skonsultować się bezdyskusyjnie oraz – jeżeli wyda takie zalecenie – wykorzystać z wsparcia fizjoterapeuty.

Groźniejsze urazy

W przypadku wystąpienia poważniejszej kontuzji najporządniej skorzystać z profesjonalnych usług ekskluzywnej placówki, takiej jak sports physiotherapy newcastle. Pomimo, że kojarzy się to z wielkimi wydatkami, wypływającymi nie jedynie z opłacenia pracy wysoko wykwalifikowanych fachowców, lecz również podróży do Wielkiej Brytanii, należałoby się na to zdecydować, bo zdrowie oraz sprawność są nadzwyczaj istotne dla samopoczucia oraz zgodnego funkcjonowania. De facto z trudem wskazać czynnik o wiele bardziej ważny.

Bezsprzecznie placówki specjalizujące się w medycynie sportowej wynajdziemy również w Polsce, choć jeżeli mamy być szczerzy, ich poziom – niestety – odbiega od tego, jaki przedstawiają placówki na zachodzie. Wypływa to nie jedynie z różnicy jeżeli gra toczy się o sprzęt, jakim zarządzają lekarze, lecz też z różnicy płac – najlepsi najzwyczajniej w świecie jadą tam, gdzie poprawniej im płacą oraz nie ma w tym absolutnie nic podejrzanego.

Michał Bogdowski