Szybkie wierzytelności na dokument osobisty przez net

W jednym z ostatnich zestawień, dotyczących realnego obciążenia Polaków, pojawił się niespodziewany wniosek. Z jednej strony Polacy pożyczają mniej, a średnia ilość kredytów, zaciągniętych przez zanadto zadłużonych, jest coraz niższa, a z 2 Polacy, nawet ci, którzy posiadają kredyty hipoteczne i inne zaległości bankowe, coraz chętniej preferują błyskawiczne kredyty.
W następstwie tego pożyczki na dowód bez zaświadczeń o zarobkach przez internet są coraz to popularniejsze?
pani i kalkulator
Główną wartością błyskawicznych wierzytelności jest krótki czas potrzebny na rozpatrzenie wniosku i na przyznanie pożyczki. W odróżnieniu od banków, instytucje pożyczkowe użyczają pożyczek w przeciągu paru minut, a od udostępnienia pożyczki do jej uruchomienia mija przeważnie nie więcej niż 24 godziny. Dodatkowym pozytywem takiego długu jest uproszczona metoda zadłużenia. W bankach każdy klient, wnioskujący o zadłużenie czy pożyczkę, musi przedłożyć pismo o zatrudnieniu z podaniem wysokości zdobywanych dochodów. W wypadku spółek pożyczkowych takie zaświadczenia nie są zazwyczaj potrzebne, zatem chlebodawca nie będzie posiadał wiedzy o tym, że jego zatrudniony jest na etapie zaciągania pożyczki gotówkowej.

Kolejne uproszczenie jest powiązane ze sposobem starania się o taki kredyt. W przypadku pożyczki na dowód wszelkie formalności dopełniane są przez sieć. Wniosek jest złożony przez internet, a jedynym dokumentem, który trzeba dodatkowo dać do obejrzenia, jest np. skan dowodu tożsamości, przy czym dla wielu firm pożyczkowych zadowalającym świadectwem tożsamości jest numer dokumentu. Oczywiście mogą się także pojawić dodatkowe czynniki w procedurze, np. przymus przesłania na rachunek rozliczeniowy firmy pożyczkowej niedużej kwoty, rzędu 1 zł, aby w ten sposób również uwierzytelnić osobę kredytobiorcy. Ta kwota jest oddawana na rachunek rozliczeniowy kredytobiorcy wraz z pożyczką.

Michał Bogdowski