Montowanie okien o czym należałoby wiedzieć?

Montaż okien to niesamowicie istotny moment w trakcie budowy mieszkania. Z jakiejś strony jest to „zamknięcie lokalu”, który ma już sufit, wejście i na końcu okna. Z wtórej posiadamy świadomość tego, że wybrane okna zostaną z nami przez dużo lat, więc obawiamy się o ich prawidłowy montaż. Żeby uniknąć rozczarowań powinniśmy zrobić użytek z kilku porad, które w znacznym stopniu zmniejszą niebezpieczeństwo problemów. Po 1 zadbajmy o to, by zatrudnić renomowaną i kompetentną spółkę, jaka będzie trudnić się montowaniem. Jest to wyjątkowo kluczowe, albowiem nawet idealne okna nie będą się dobrze sprawować, bowiem zostaną byle jak zamontowane. Należy także zadbać o obszar łączenia okna ze ścianą. Musi być ono szczelne i twardo przymocowane w przeciwnym wypadku będzie to miejsce, przez które będziemy gubić ogromne wielkości ciepła. Ważne jest także miejsce montażu okna.

Powinniśmy zwrócić uwagę na to czy będzie ono montowane w ścianie jednowarstwowej czy z dwoma warstwami, ponieważ rozstrzyga to o umieszczeniu okna biorąc pod uwagę grubość ściany. Brygada montażowa musi bardzo dogłębnie wypoziomować okno, w ten sposób by nic nie blokowało jego zamykanie i otwieranie.
brama
Jest to nadzwyczaj kluczowe, gdyż nie ulega wątpliwości okno otwieramy niezwykle regularnie, więc nawet malutkie tarcie czy blokowanie się będzie bardzo denerwujące. Skierujmy również uwagę na to, jaki sposób montażu okna wyselekcjonowała brygada – bezpośredni czy przy użyciu charakterystycznych wsporników. Ten pierwszy słuszny jest do ścian z jednej warstwy, inny do ścian dwu- i trójwarstwowych. Do stworzenia trwałego uszczelnienia okna w miejscu powiązania ze ścianą nie wystarczy jedynie pianka, powinno się użyć specyficznie do tego przeznaczonych steropianów. Dostarczmy także uwagę na to w jaki sposób zaangażowani przez nas specjaliści obchodzą się z samym oknem. Jest to bardzo kluczowe albowiem nagminnie napotyka się drużyny montażowe, które kompletnie nie respektują produktu przeznaczonego do zamontowania.
ocieplony dom
Nie chcemy przecież, by nowiuteńkie okna zostały porysowane albo, co tragiczniejsze, obite. Nadzwyczaj dobrym rozstrzygnięciem będzie zatrudnienie drużyny montażowej zalecanej przez fabrykanta albo dystrybutora okien. Często takie jednostki posiadają swoich ludzi trudniących się montowaniem. Nie powinniśmy się wtedy zastanawiać tylko momentalnie decydować się na ich wynajęcie. Dodatkowo sam producent winien być sprawdzony, spróbujmy poznać go jak najodpowiedniej, przykładowo poprzez jego stronę internetową – http://www.oknaoptimus.eu/o-firmie – na jakiej bezsprzecznie odszukamy wiele informacji. Jest to istotne gdyż im lepsze okna tym poważniejsze prawdopodobieństwo, że ich montowanie przebiegnie bez problemu. Na początek nie bójmy się montażu, selekcjonując solidną spółkę, z pewnością wszystko przebędzie bezproblemowo.

Michał Bogdowski