Pianka Icynene – pobieżna specyfikacja produktu.

Na rynku budowniczym wciąż pojawiają się innowacyjne założenia technologiczne. Jakieś artykuły, nie do wyimaginowania jeszcze kilka lat temu, teraz z powodzeniem wykorzystujemy na budowach. Przykładem może być ocieplenie biurowców, co przybiera co chwila innowacyjne odmiany. Niezależnie od tego czy chcemy ocieplać ściany czy sufit to wyszukamy na zbycie preparaty, które uczynią to w tryb łatwy i prędki. Co najważniejsze również ich cena nie powala na kolana, jest do przełknięcia dla prostego konsumenta. Jednym z takowych produktów jest pianka zwana Icynene, przy wykorzystaniu której zdołamy wykonać izolację metodą natryskową.

Do tej pory w branży ociepleń władała wełna mineralna oraz styropian, aczkolwiek teraz pojawił się dla nich kolejny przeciwnik i ekstra, zyska na tym jedynie i wyłącznie nabywca.
iycene
Wspomniana poprzednio pianka charakteryzuje się efektywnością, nieduża liczba pianki ma pokaźniejszą wartość izolacyjną niż bez mała dwa razy większa liczba wełny mineralnej. Jest to pozytyw, którego nie wolno przecenić. Nabywca jest coraz bardziej zaznajomiony i przeto również przywiązujemy coraz pokaźniejszą wagę do bezpieczeństwa i ochrony środowiska użytych przez nas materiałów. Skoncentrujmy się pierwszym wspomnianym. Otóż pianka Icynene jest półproduktem samogasnącym, co w niewątpliwy sposób zapobiega rozprzestrzenianiu się przypuszczalnego ognia. Co ważne producent pianki zapewnia, że nie odkryjemy w niej żadnych toksycznych kompozytów, ani takowych, które w jakikolwiek sposób zdołałyby nam szkodzić. Sposób położenia pianki (natrysk) zezwala na precyzyjne pokrycie nawierzchni, przeniknięcie w każdą dziurę, co jest wysoce prostsze niż w przypadku wykorzystania wełny czy styropianu. Dowolny składnik dachu będzie odpowiednio zaizolowany. Zanika również komplikacja fatalnie spasowanych komponentów jak na przykład paneli styropianowych. Pianka buduje całokształt, a przy tym rozszerza się razem z domem. Kolejną zaletą takiego założenia jest czas wypełniania. Uzupełnienie powyżej 150 metrów kwadratowych powierzchni zajmuje w przybliżeniu dziesięciu godzin.
domek zimny
Jest to wynik bardzo dobry. Paroprzepuszczalność i odporność na przewiewy stoją na niezwykle wysokim poziomie, idzie bez kłopotu porównywać je ze płytą styropianową czy wełną mineralną. Surowiec oddycha, a w dodatku hamuje podmuchy wiatru. Warto zwrócić uwagę, że fabrykant pianki daję na nią aż 25 lat poręki, co powinno dać nam do myślenia. Sporo wiadomości odnajdziemy tutaj h2foam-lite, pomiędzy innymi na rzecz właściwości akustycznych pianki, które również stoją na okazałym poziomie. Jak idzie się zorientować patrząc na gwarancję, jaką użycza producent pianki, jest ona solidna i rzeczywiście ciężko ją popsuć. Co najważniejsze zachowuje swoje cechy izolacyjne, tak więc nie musimy się martwić, że za 5 czy 10 lat towar przestanie spełniać swe zadanie. Pianka Icynene to produkt, na który możemy swobodnie postawić.

Michał Bogdowski