Białe belki i ich ergonomiczność

Od kąd pomnę zawsze doceniałam biały kolor. Nie było by nic w tym nadzwyczajnego, ale wspomniany kolor wiecznie wszystkim kojarzył się tylko z 1. Z brudem. Z jednej strony mieli rację, ale gdybyśmy wiecznie patrzyli na to ze wspomnianej perspektywy, to pewnie wszelkie ubrania ubierane przez nas, były by w ciemnym kolorze, aby brudu nie było widać.

Będąc dzieckiem ceniłam białe okrycia. Moja mama jednak nie była z tego zadowolona. Ja już w owym czasie wiedziałam, że jeżeli kiedyś będę posiadać dom, to jedynie w skandynawskim stylu, czyli w większości na biało.
Czas pełnoletniego człowieka nieoczekiwanie nadszedł bardzo błyskawicznie. Ani się obejrzałam, już należało szukać działki i wyselekcjonować jakiś model budynku. Z działką było łatwiej, albowiem jak się później okazało rodzice bardzo pragnęli przepisać nam parcelę po babci. Od początku nic nie mówili, a tu taki upominek.
biala kuchnia
Przepisanie działki nieco trwało, ale kiedy już wszystkie formalności zostały załatwione, radość nie znała końca. Można było zacząć budować dom, tylko projektu brak. Zanim się zdecydowaliśmy na coś konkretnego, wybuchało wiele awantur, ponieważ każdy tak na prawdę potrzebował absolutnie coś innego.
kominek
Z przykrością muszę stwierdzić ja zwątpiłam. Z biegiem czasu nie mogę aczkolwiek powiedzieć, że na nieszczęście, bo to było najbardziej optymalne co mogłam zrobić. Małżonek w wyższym stopniu wiedział o co chodzi w budowlance, posiadał wiedzę, w jakim miejscu są zbędne wydatki, co idzie ominąć i nie jest wymagane. Jestem mu za to ogromnie wdzięczna.
Robota szła, jak szalona. Wychodzę z założenia, że jeżeli ma się kapitał, to faktycznie nie ma granic. Technika poszła do przodu, dużo rzeczy dzisiaj odbyło się znacznie prędzej, niż przykładowo dwadzieścia lat temu. Lada moment mogliśmy już złożyć zamówienie na okna i spokojnie planować wnętrze.
kuchnia
Te operacje bodajże zajęły najwięcej czasu. Szpachlowanie, gładzenie – to wszystko tak długo trwa. Za to ja posiadałam czas na namysł, czego wymagam po wnętrzu.
W sam raz nadszedł czas kiedy rządziły białe listwy warszawa, białe ściany i białe umeblowanie. Jeżeli mam być prawdomówna, to już dość miałam tego białego, a rojenie o białym skandynawskim budynku już dawno przestało się dla mnie liczyć. Ostatecznie postawiłam na funkcjonalność i na odmienne kolory, które okazały się niesłychanie piękne.
Obecnie wiem, że gdyby ma głupota mi nie stąpiła, to niechybnie wnętrze mego domu wyglądało by o wiele inaczej. Jestem sama se wdzięczna, że nie dałam się omamić. Następnym razem bezspornie przemyślę kwestię wiele razy, aby nie dać się zaślepić. Jak to rozprawiają, nie wolno pospiesznie podejmować woli i posiadają rację. Człowiek jednak nieznacznie jeszcze niedoświadczony, musi uczyć się na błędach innych.

Michał Bogdowski