Najpiękniejsze miejsca w Bieszczadach

Spokojne Beskidy Wschodnie

Bieszczady to obszar sięgających maksymalnie 1300 m n.p.m. wzniesień górskich zlokalizowanych na obszarze Polski, Ukrainy i Słowacji. To magiczne tereny cechujące się specyficzną aurą, rzadką w Polsce fauną i florą a także nietypowym układem cieków wodnych oraz grzbietów górskich. Pomimo tego że nie należą do najwyższych gór na południu Polski, to mimo wszystko wędrówki w Bieszczadach przynoszą turystom wiele uciech.

Szlaki turystyczne odwiedzane są w każdej porze roku natomiast bezpośrednie połączenie krainami objętymi ochroną leżącymi na terenie Ukrainy i Słowacji umila wizytę w Bieszczadach.

Dolina Sanu przyciąga swym pięknem

pola i góry
Jednym z najładniejszych miejsc leżących w obrębie pasma górskiego północnych Bieszczadów wydaje się być Dolina Sanu. Stanowi otulinę Bieszczadzkiego Parku Narodowego i chroni przed wpływem działań ludzkich. Charakterystyczny klimat tworzą niemłode kompleksy leśne, które tworzą schronienie dla rzadkich zwierząt. Przebywanie w tym pełnym uroku miejscu może być urozmaicona rozmaitymi przeżyciami. Imprezy integracyjne w górach dla nowych gości, wspaniałe szlaki, swoiste położenie doliny a także duża różnorodność powodują, iż spędzający tam czas Polacy z chęcią powracają do tego zakątka Ziemi. Przebywanie na terenie parku nie wiąże się jedynie z podziwianiem jego szaty roślinnej lecz również z byciem na terytorium ważnego obszaru ochronnego dla siedlisk oraz ptaków.

Idealne miejsce na wakacje

W obrębie Doliny zlokalizowanych jest kilka osad. Turyści zatrzymują się górskich chatach i ośrodkach wczasowych jakie sąsiadują z z obszarami leśnymi. Ciekawą propozycję pobytu w górach dostarcza www.zielonapolana.com.pl. Ten ośrodek wczasowy położony na terenie krainy u wrót Bieszczad gwarantuje wypoczynek dla całej rodziny ale także kolonistom. Gdyż mogą spróbować niespotykaną ilość przyjemności, między innymi imprezy integracyjne, edukacja na łonie natury i spływy kajakiem.
szczyt gór
Pasma górskie w Bieszczadach wydają się wspaniałym miejscem do wypoczynku.Pozbawione mnóstwa turystów tak jak wysokie Tatry a swoiste gatunki fauny i flory urozmaicają pobyt w tej części kraju. Bieszczady bywają najskuteczniejszym lekiem na rozluźnienie. Dostarczają energię oraz zapewniają jedyny taki relaks.

Michał Bogdowski