Urządzamy domowe biuro w stylu ekologicznym

W ostatnich czasach ekologia stała się bardzo modną dziedziną, którą staramy się wykorzystać w życiu codziennym. Każdy z nas chce funkcjonować w zdrowym środowisku. Dotyczy to nie tylko miejsc, w którym spędzamy wolny czas, ale również środowiska pracy. Jak urządzić nasze domowe biuro i jakie materiały wykorzystać, aby czas jaki poświęcimy na pracę w domu, upływał nam w miłej i ekologicznej atmosferze?

Ekologiczne biuro – wykonuj pracę z przyjemnością

Wszystkie elementy wyposażenia biura mają ogromny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Powietrze, hałas, oświetlenie, tapety, wykładziny to elementy, na które powinniśmy zwrócić szczególną uwagę podczas urządzania biura. Niezwykłym materiałem jaki możemy zastosować w domowym biurze jest korek ścienny.
color cork

Dlaczego ten surowiec?

To niezwykle naturalny i bardzo wszechstronny produkt. Pozyskiwany jest z dębu korkowego, który jest drzewem samoregenerującym się. Korek świetnie nadaje się na ściany i podłogi naszego biura, a my wykorzystując tego typu surowiec mamy pewność, że jest to w 100% produkt ekologiczny z niesamowitymi dodatkowymi właściwościami. Korek nie przepuszcza cieczy ani gazów, jak również nie wchodzi z nimi w reakcje chemiczne, co nie jest bez znaczenia dla naszego zdrowia.

Mikroklimat w pomieszczeniach

Ważnym aspektem przy urządzaniu naszego biura jest powietrze wewnątrz pomieszczenia. Stanowi ono pewnego rodzaju mikroklimat, z którym stykamy się podczas pracy w biurze. Korek ścienny dzięki swoim neutralnym właściwościom, nie wpływa negatywnie na nasze drogi oddechowe, śluzówkę nosa czy oczu. Jest nietoksycznym i antyalergicznym materiałem.
hawana

Niepożądany hałas

Hałas ma bardzo niekorzystny wpływ na naszą pracę. Dotyczy to nie tylko dźwięków o wysokiej częstotliwości, ale również tych niesłyszalnych, które wywołują drgania rezonansowe wewnątrz organizmu. Idealnym rozwiązaniem na wygłuszenie ścian i podłóg jest zastosowanie korka na tych powierzchniach. Jego struktura i elastyczność pozwalają na pochłanianie i amortyzowanie różnych drgań. Dzięki swoim właściwościom wygłuszającym możemy mieć pewność, że żadne hałasy nie będą przeszkadzać nam w pracy.

Korek to surowiec, który jest bardzo wytrzymały. Nie traci swoich właściwości mechanicznych, nawet przy wysokich lub niskich temperaturach, a duży wybór tego typu produktów możemy znaleźć na stronie https://cork24.co.uk/29-cork-boards. Na całym świecie korek wykorzystywany jest do produkcji okładzin na ściany, elementów dekoracyjnych czy płytek na podłogę. Używając go do urządzania biura mamy pewność, że przez długie lata zachowa on swoje właściwości, tym samym zapewniając praktyczność i trwałość zastosowanych ekologicznych elementów.

Michał Bogdowski

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *