Gumokorek lekarstwem na niepożądane dźwięki

Komfort życia nie dotyczy jedynie kwestii finansowych czy relacji z otoczeniem. Bardzo ważnym czynnikiem, który pozwala nam w pełni zregenerować siły, jest odpoczynek. Aby jednak relaks mógł być owocny, potrzebna jest cisza. Niestety często zdarza się, że i ta nieustannie jest zakłócana. Dlatego w tym przypadku dobrym rozwiązaniem jest użycie naturalnego korka gumowego.

malta red

Co może zakłócać komfort w codziennym funkcjonowaniu?

Cisza może być zakłócana na różne sposoby. Do najczęstszych uciążliwych hałasów zalicza się:

    – głośnych sąsiadów,
    – hałas dochodzący z ulicy,
    – odgłosy zwierząt domowych, znajdujących się w sąsiedztwie,
    – koncerty lub inne imprezy, odbywające się w bliskiej odległości itp.

Na ratunek ciszy – zastosowanie gumokorka w domu

Dzięki wykorzystaniu naturalnego korka możemy skutecznie wyciszyć zarówno dom, jak i wybrane w nim pomieszczenie. Korek posiada doskonałe właściwości izolacyjne, dzięki którym skutecznie wycisza każdą powierzchnię. Ponadto, zastosowanie korka w domu bardzo pozytywnie wpływa na mikroklimat wewnątrz budynku. Warto też zaznaczyć, że korek jest przyjazny dla dzieci i alergików.
Chcąc wyciszyć pomieszczenie, należy zamontować gumokorek na ścianach pod warstwą tynku. Do tego celu posłużą arkusze korkowe, które znajdziesz tutaj: https://korkrollen.de/28-gummikork. Zalecana jest także izolacja akustyczna podłogi. Dzięki temu upadające na nią przedmioty lub odgłosy kroków będą skutecznie wygłuszone. W tym przypadku pomocne będą rolki korkowe, które posłużą w formie podkładu pod podłogę. Oczywiście można także wykonać korkową nawierzchnię podłogi, która będzie działać podobnie. Konieczne jest jednak zabezpieczenie jej warstwą specjalnego lakieru.
rzutki

Inne możliwości wykorzystania korka w domu

Arkusze czy rolki to nie jedyne materiały, które mogą mieć zastosowanie w domu czy mieszkaniu. Oryginalnym rozwiązaniem o charakterze dekoracyjnym są m.in. korek ścienny, okleiny korkowe na meble, korek samoprzylepny, taśma korkowa samoprzylepna, tablice korkowe oraz listwy korkowe. Wszystkie przedmioty można wykorzystać w ciekawy sposób, który pomoże podkreślić charakter naszego wnętrza.

Gumokorek potrafi zdziałać cuda. Dzięki zastosowaniu pozornie prostego materiału możemy odzyskać błogi spokój, który znacznie poprawi komfort codziennego funkcjonowania. Dobry nastrój oraz nienaganne samopoczucie nie będą w żaden sposób zakłócone.

Michał Bogdowski

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *